8.1 C
Molėtai
2024 / 04 / 28

Trys ketvirtadaliai šeimų – Šeimos kortelės naudotojai

Ar jau skaitėte?

Jau trejus metus gausios ar negalią turinčius vaikus auginančios šeimos Lietuvoje gali pasinaudoti Šeimos kortelės teikiamomis nuolaidomis ir naudomis. Teisę į Šeimos kortelę šiuo metu turi daugiau kaip 41 tūkst. šeimų, kortele naudojasi daugiau kaip 30,5 tūkst. Lietuvos šeimų, t.y. 74 proc. teisę į šią kortelę turinčių šeimų. Per metus Kortelės turėtojų šeimų padaugėjo 11 proc.

- Reklama -

Šiuo metu Šeimos kortelės programoje dalyvauja apie 280 partnerių. Prekes ar paslaugas su šios kortelės naudomis galima įsigyti maždaug 2 tūkstančiuose vietų, plečiasi internetu veikiančių įmonių iniciatyvos. Interaktyviu kortelės teikiamų nuolaidų žemėlapiu jau domėtasi per milijoną kartų. Jau vienerius metus vyksta bendradarbiavimas ir su užsienio partneriais iš Baltijos šalių, prie programos planuoja prisijungti ir Lenkija. Ypač reikšmingai prasiplėtė partnerių ratas Latvijoje – praeitų metų pabaigoje net 85 vietose Latvijoje jau buvo galima gauti nuolaidas ir su lietuviška Šeimos kortele.

„Šeimos kortelė – veiksmingas įrankis, prisidedantis prie gausių ar vaikus su negalia auginančių šeimų gerovės kūrimo. Kviečiu šeimas aktyviai pasinaudoti šia puikia galimybe. Dėkoju visiems Šeimos kortelės partneriams už geranoriškumą ir bendrystę remiant Lietuvos šeimas. Kviečiu prie šios, jau trejus metus veikiančios iniciatyvos, prisijungti ir kitas organizacijas, verslo atstovus bei savivaldybes“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Aktyviausiai Šeimos kortele naudojasi didžiųjų miestų šeimos. Šių metų pradžios duomenimis, Vilniaus mieste Šeimos kortelę yra įsigijusios 97 proc. į šią kortelę teisę turinčių šeimų, Klaipėdos mieste – 89 proc., Kauno mieste – 87 proc., Šiaulių mieste – 77 proc., Panevėžio mieste – 74 proc..

Mažiausias procentas Šeimos kortelę įsigijusių šeimų yra Kelmės r. savivaldybėje – vos 37 proc. šeimų, o Biržų r., Lazdijų r., Kalvarijos, Radviliškio r., Kėdainių r., Akmenės r. ir Raseinių r. savivaldybėse – per 40 proc., t.y. Šeimos kortelės vis dar neturi daugiau nei kas antra teisę į ją turinti šeima.

Taip pat skaitykite:  Valstybinė mokesčių inspekcija jau pradėjo grąžinti mokesčių permokas molėtiškiams

Kas savaitę Lietuvoje patvirtinama vidutiniškai apie šimtą naujų prašymų gauti Šeimos kortelę. Per metus Šeimos kortelės turėtojų šeimų padaugėjo 11 proc. Aktyviausiai gausėjo kortelę turinčių šeimų Ukmergės r. savivaldybėje – 19 proc. ir Visagino savivaldybėje – 26 proc.

- Reklama -

Būti Šeimos kortelės partneriu renkamasi dėl socialinės atsakomybės vertybių

Socialinių paslaugų priežiūros departamento iniciatyva praeitų metų gruodį atliktas tyrimas parodė, kad įmonės ir įstaigos, kurios dalyvauja Šeimos kortelės programoje, į ją įsitraukė pirmiausia dėl pačios programos paskirties, jos socialinių motyvų – galimybės prisidėti prie gausių ar negalią turinčius vaikus auginančių šeimų gerovės bei atsakingesnės visuomenės kūrimo. Savo veiklos viešinimo galimybės, kurias suteikia ši programa, prisijungti paskatino kas trečią iš programoje dalyvaujančių įmonių.

Beveik absoliuti dauguma įmonių (96 proc.), įsitraukusių į Šeimos kortelės programą, prisijungimo prie šios programos procesą vertina kaip nesudėtingą. Dauguma juridinių asmenų į programą įsitraukia neterminuotam laikotarpiui.

Kaip tapti Šeimos kortelės partneriu?

Viešieji ir privatūs juridiniai asmenys kviečiami prisijungti prie Šeimos kortelės programos.

Jie nuolaidas gali teikti trimis lygiais:

* Kortelės svečio – kai privilegijos su Šeimos kortele yra vienkartinės,

* Kortelės draugo – kai norima privilegijas teikti nuo trijų iki šešių mėnesių

* Kortelės partnerio – kai derinamos visos su privilegijų teikimu susijusios aplinkybės bei pasirašoma partnerystės sutartis.

Daugiau apie tai, kaip tapti partneriu bei Partnerystės teikiamas naudas galite rasti: https://bit.ly/3j0wVEp

Kas gali gauti Šeimos kortelę?

Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar nuolatinai globojamų iki 18 metų amžiaus.

Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

Taip pat skaitykite:  Paspaudus sukčių atsiųstą nuorodą ir suvedus banko duomenis, mergina prarado 2,3 tūkst. eurų

Gausios šeimos nariu pilnametis vaikas išlieka pabaigęs bendrojo ugdymo mokyklą iki tų metų rugsėjo, kai tradiciškai prasideda studijos universitetuose ar profesinėse mokyklose.

Gausioje šeimoje gali būti abu ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka tam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi 3 ir daugiau vaikų. Kortelę gauti gali ir šeima, kurioje auga vaikai iš ankstesnių santykių, kai šeimoje iš viso yra 3 ar daugiau vaikų, nepriklausomai nuo to, kurioje šeimoje vaikai gimė.

Svarbu, kad teisę gauti Šeimos kortelę turi tik tas iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu ar tėvų sutarimu gyvena vaikas, ir bendrai, jo šeimoje auga ne mažiau nei 3 vaikai.

Neįgalųjį slauganti, prižiūrinti šeima – šeima, kurioje kartu su tėvais gyvena vaikas, kuriam nustatytas neįgalumo lygis arba darbingo amžiaus nesusituokęs asmuo, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) ar specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

Kaip gauti Šeimos kortelę?

Prašymą gauti Šeimos kortelę galima pildyti interneto svetainėje www.spis.lt, rašyti raštu (prašymo formą galima rasti interneto svetainėje) ir siųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui paštu, adresu Vivulskio g. 13, 03162 Vilnius, arba pateikti tiesiogiai atvykus nurodytu adresu į departamentą.

Daugiau informacijos apie Šeimos kortelę rasite čia: https://seimos-kortele.lt/gauk-kortele/

Latvijoje teikiamų privilegijų su lietuviška Šeimos kortele žemėlapį rasite čia: https://seimos-kortele.lt/nuolaidos_lengvatos/privilegijos-latvijoje/

TOP naujienos

Horoskopai spalio 2 dienai

AVINASNeplanuotas brangus pirkinys gali pasirodyti labai vykęs sprendimas, bet verčiau nepasiduokite pagundai. Nesileiskite įkalbamas, galvokite savo galva. Kur jūsų pinigai, ten turi būti ir...

Ekspertė apie „TikTok“: ar norite, kad po jūsų telefoną būtų landžiojama?

"TikTok“ programėlė – šiuo metu populiariausia pasaulyje, šią vasarą perkopusi 2 milijardų parsisiuntimų ribą. Tačiau pasaulis rimtai sunerimęs dėl jos galimai keliamų grėsmių, o...

Šiandien aukščiausia temperatūra 23–28, pajūryje 20–22 laipsniai šilumos.

Šiandien kai kur, didesnė tikimybė rytiniuose rajonuose, trumpai palis, galima perkūnija. Aukščiausia temperatūra 23–28, pajūryje 20–22 laipsniai šilumos. Sudoku Online: Žaisti sudoku internete Birželio 8-os dieną...

Valgomos gėlės – artišokai: riešutų skonį primenantys artišokų padažai

Rudeninis artišokų derlius iš saulėtosios Italijos pasiekė parduotuvių lentynas. Artišokas – italų virtuvės pasididžiavimas ir nors mūsų šalyje vis dar atrodo egzotiškai, jie jau...

Artimiausiomis dienomis ciklonai lems niūrius ir drėgnus orus

Artimiausiomis dienomis ciklonai lems niūrius ir drėgnus orus. Šiandien daug kur protarpiais palis, vyraus nedidelis lietus. Aukščiausia temperatūra 2–6 laipsniai šilumos. Sausio 5-os naktį daug kur lietus, vietomis pereinantis į šlapdribą, dieną daugelyje rajonų nedideli krituliai....

Ką daryti, kai „darbe visi pasiruošę perkąsti vienas kitam gerklę“?

Konkurencija darbe yra geras ir būtinas dalykas, tačiau kartais įmonėse, kur dirba nuo keleto šimtų iki tūkstančių darbuotojų, ji perauga į verslui žalingą priešpriešą. Prie situacijos, kuomet darbuotojai yra pasiruošę perkąsti vienas kitam gerkles,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS